اجرای گروه موسیقی معلولین

ت
امسال در روز جهانی معلولین اتفاق جالبی رخ داد.
در این روز همانند سالهای گذشته گروه موسیقی مرکز توانبخشی شکوفای شهر سرابله (از توابع استان ایلام) به روی صحنه رفته و در حالی که همه مبهوت هنرنمایی معلولین گرامی بودند شخصی سراسیمه به روی صحنه آمده و خواستار قطع موسیقی گردید که این امر بر روحیه ی سرشار از امید این عزیزان بسیار گران آمد.
ماجرا از این قرار بود که یکی از مسئولین با مشاهده ی ورود غیر منتظره ی امام جمعه ی ایلام و معاون سیاسی امنیتی استاندار و نشستن در روبری جایگاه(با توجه به برخوردها و موضع گیری های امام جمعه ی قبلی استان در رابطه با اجرای موسیقی) دستپاچه شده و بلافاصله دستور قطع موسیقی را میدهد. اعضاء گروه موسیقی معلولین که از این برخورد سخت ناراحت بودند در هنگام پایین آمدن از سن و عبور از مقابل جایگاه با برخورد گرم امام جمعه و معاون استاندار که در نهایت منجر به تشویق حاضران شد، مواجه گردیدند.
امام جمعه ی محترم استان با این برخورد نشان داد که بخوبی فرق هنر و ابتذال را میشناسد و برای هنر اصیل ایرانی جایگاه ویژه ای را قائل است. و اما این سؤال مطرح میشود که چرا باید شاهد اینگونه برخوردها با قشری که لطیف ترین و حساس ترین روحیه را در اجتماع دارد، باشیم؟! اگر اجرای موسیقی ایراد دارد چرا از گروه های موسیقی دعوت میکنید و اگه ایراد ندارد چرا با ترس از اینکه فردا حرف و حدیثی پیش بیاید موسیقی را قطع میکنید؟!
به هرحال امیدواریم که مسئولین گرامی با دید واقع بینانه تری با این هنر برخورد نمایند تا در آینده، کمتر شاهد برخوردهای سلیقه ای با این قشر هنری باشیم.

وحید سرابی
سرپرست گروه موسیقی مرکز توانبخشی شکوفا


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 09339626002