خاطره‌ای جالب از آقای وحید سرابی

خاطره‌ای جالب از آقای وحید سرابی:

در یکی از جلساتی که برای معارفه‌ی کتاب آموزشی “بهار کمانچه” در اداره‌ی فرهنگ و ارشاد استان ایلام گذاشته شده بود، آقای سرابی گفتند که روزی کتاب رو برای معرفی به یکی از آموزشگاه‌های موسیقی نزد استادی بردم و بدون اینکه بگم خودم نویسنده‌ی کتاب هستم، کتاب رو نشان داده و از مزایای آموزش با شیوه‌ی جدید توضیح دادم، آن استاد چند درس اول رو که مشاهده کرد کتاب رو پرت کرد سمت من و با لحن تمسخر آمیزی گفت “اینکه هنرجو خط اول هر درس رو بدونه تا آخر اون درس رو می‌تونه خودش بزنه!” و منم گفتم “استاد مگه هدف هم همین نیست؟! مگه یک مدرس نباید فقط راهنما باشه و دست هنرجو رو بگیره تا هنرجو خودش با تلاش و کوشش مسیر یادگیری رو قدم به قدم طی کنه!

همراهان گرامی! هدف از نگارش این خاطره یادآوری تلاش‌ها و سختی‌هایی است که آقای سرابی به جهت ترویج شیوه‌ی جدید “آموزش کمانچه و ویلن” متحمل شدند و همچنین این موضوع که متاسفانه امروزه بسیاری از مدرسین نقش خود را به عنوان یک الگو و راهنما فراموش کرده و تنها به فکر پر کردن جیب خود به هر بهانه و دلیلی هستند و کم پیدا می‌شود اساتیدی که دلسوزانه و بدون هیچ چشمداشتی قدم در راه تعلیم هنر گذاشته و با آگاهی بخشیدن به هنرجو، راه یادگیری را برای وی ساده‌تر نمایند.

برای شروع آموزش رایگان کمانچه و ویلن اینجا کلیک نمایید.

برچسب ها:
آموزش کمانچه آموزش ویلن خاطره موسیقی
داستان موسیقی آموزش موسیقی


دیدگاه‌ها

5 پاسخ به “خاطره‌ای جالب از آقای وحید سرابی”

 1. میرزا نیم‌رخ
  میرزا

  این کتاب واقعا عالی طراحی شده کارکردن باهاش خیلی راحت وکم هزینه ولذت بخشه واقعا جای تشکرداره ازجناب سرابی وزیرمجموعه هنریشون

 2. تیام چراغی نیم‌رخ
  تیام چراغی

  درود فراوان👏👏👏👏

 3. سعید نیم‌رخ
  سعید

  لایییییییییک

 4. نادر قربانی نیم‌رخ
  نادر قربانی

  درود بر شرفتون به خاطر پست های آموزنده ای که در سایت گذاشتین.

 5. م.ب نیم‌رخ
  م.ب

  بله متاسفانه واقعیت جامعه امروز ما همینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 09339626002