فرق موسیقی پاپ و سنتی و کلاسیک چیه؟

فرق موسیقی پاپ و سنتی و کلاسیک چیه؟

-موسیقی کلاسیک به سبکی از موسیقی اروپا گفته میشه که از حدود قرن ۵۰۰ میلادی به بعد شروع شد، مثل آثار باخ و بتهوون و متاسفانه الان اکثر نوازنده ها به اشتباه هر نوع موسیقی خارجی رو موسیقی کلاسیک میدونند.

-موسیقی سنتی نوعی از موسیقی هست که به سنت خاصی اشاره داره، مثلا آهنگ «بادا بادا مبارک بادا» که در مراسم عروسی خوانده میشه و بازم باید گفته بشه که متاسفانه به اشتباه، هر نوع موسیقی قدیمی ایران رو موسیقی سنتی نام میبرند در حالی که باید با نام «موسیقی اصیل» ازش یاد بشه نه «موسیقی سنتی».

-موسیقی محلی هم اسمش مشخصه و نوعی از موسیقی هست که ویژه ی منطقه ی خاصی بوده که غالبا شامل چند میزان محدود هست و با ساز ویژه ی همان منطقه هم اجرا میشه مثل آهنگ «دایه دایه»که در مناطق لر نشین خوانده میشه یا آهنگ «رعنا» که ویژه مناطق شمال کشور هست.

-موسیقی پاپ هم نوعی از موسیقی هست که در هر عصر و زمان بسته به سلیقه ی مردم ساخته و اجرا میشه که البته نوع سازبندی در این نوع موسیقی هم بیشتر سازهای غربی هست که آهنگ های سیاوش قمیشی، ابی، داریوش و غیره در این سبک قرار گرفته میشه.

نکته ی جالب اینجاست که غالب هنرجوهای موسیقی، قبل از اینکه درک و شناختی از موسیقی اصیل ایرانی داشته باشند به سراغ تمرین و اجرای آثار کلاسیک میرند با این دلیل که موسیقی ایرانی قدیمی و از مد افتاده هست ولی موسیقی کلاسیک خیلی باکلاس و جدیدتره!! در حالی که متوجه نیستند دارند آثار قرون وسطی و قدیمی اروپا رو تمرین و اجرا میکنند که الان خود اروپایی ها هم دیگه رغبتی به گوش کردن این چنین آثاری ندارند!
asoa.ir

برچسب ها:
موسیقی اصیل، موسیقی پاپ، موسیقی کلاسیک، موسیقی محلی، تفاوت موسیقی پاپ و کلاسیک، تفاوت موسیقی سنتی و کلاسیک، تفاوت موسیقی اصیل و سنتی، فرق موسیقی سنتی و پاپ چیست، فرق موسیقی کلاسیک و پاپ چیست، فرق موسیقی کلاسیک و سنتی چیست، فرق موسیقی محلی و موسیقی سنتی، انواع موسیقی، انواع سبک، انواع سبک موسیقی

× 09339626002